Zastanawiasz się nad indywidualnym treningiem, ale nie wiesz, czy będzie lepszy od zajęć grupowych? Być może zastanawiasz się, czy wykup pakietu konsultacji online ma w ogóle sens i czy się sprawdzi? Postaram się rozwiać Twoje wątpliwości i nie zanudzić :-).
Więc zacznijmy może od różnic, które odróżniają od siebie zajęcia grupowe od indywidualnego treningu. Otóż trening indywidualny dobierany jest odpowiednio do Twojego celu, możliwości fizycznych oraz preferencji sportowych. Zawsze brane są pod uwagę przebyte kontuzje podczas układania zestawu ćwiczeń. Na bieżąco monitorowane są Twoje postępy, wyznaczane kolejne cele i wprowadzane zmiany w taki sposób, abyś miała zadowalające efekty. Indywidualny trening zawiera również plan dietetyczny, który również układany jest indywidualnie. Oprócz tego wytłumaczę Ci technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń, otrzymasz również nagrania wideo z tymi ćwiczeniami. Możesz liczyć również na odpowiednio dobrane ciężary w treningu siłowym i rotacje w ćwiczeniach tak, abyś mi się nie nudziła :-). Ponadto pakiety zawierają dietę, bez której progres nie uda się w 100%. Możesz liczyć na porady e-mail, telefoniczne i przez messenger. Zostajemy w ciągłym kontakcie podczas naszej współpracy.


Zajęcia grupowe o różnym charakterze typu: fitball, zumba, stepper itp. są oczywiście fajne, ogólnie rozwijają ciało i na pewno przyczynią się do zrzucenia kilku kilogramów. Ja takie zajęcia szczególnie polecam osobą, które nie mają za sobą żadnych kontuzji, chcą aktywnie spędzić czas, trochę się poruszać. Zajęcia fitness są lepsze od siedzenia przed komputerem czy telewizorem. Należy jednak pamiętać, że podczas takich zajęć nie zbudujemy fajnej sylwetki, nie wyrzeźbimy ciała, a treningi mogą niekiedy zaszkodzić, mogą pojawić się kontuzje, nadwyrężenia. Często bywa tak, że dziewczyny uczęszczają na zajęcia fitness nawet 4 razy w tygodniu, do tego biegają, jeżdżą na rowerze, a po powrocie do domu jedzą nieodpowiednie posiłki przez co, zamiast chudnąć ich waga i wymiary stoją w miejscu albo nawet rosną. Bez odpowiedniej diety i odpowiedniego treningu efekty mogą Cię nie zadowolić, a nawet prowadzić do frustracji. 


Mam nadzieję, że widzisz te istotne różnice między treningiem personalnym a zajęciami grupowymi. 


Dodaj komentarz